Meslek Lisesi Müdürlerimizle sohbet ettik.

 

TEGEV’in 1995 yılından beri projeleri birlikte gerçekleştirdiği ve iletişimde olduğu Mesleki ve Teknik Liselerinin müdürleri ile zoom programıyla bir sohbet gerçekleştirdik. Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Elif Albayrak, Çerkezköy Halit Narin Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Baş Müdür Yardımcısı Fahri Candaş, Fevziye Tezcan  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Murat Pala, Eskişehir Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sırrı Kabadayı, PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muhammet Erbaş, Ümraniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Salim Aksoy ve Kıraç İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cumhur Yıldız’ın katıldığı katıldığı toplantımızda tanışma bölümünün ardından müdürlerimizin mesleki eğitime bakışlarını, karşılaşılan sorunları ve önerilerini dinledik.

TEGEV’in faaliyetlerini de paylaştığımız toplantıda, uzaktan eğitimin yarattığı sorunlarla nasıl baş edebileceğimizi görüştük. TEGEV’in mesleki eğitimde “Dual Eğitim” sistemi önerisini de aktardığımız görüşmede, Gönüllü Eğitim takımımızdan, Zoom üzerinden düzenleyeceğimiz seminerlerden, Youtube kanalımızda hazırladığımız “Temel Matematik” eğitimlerimizden ve öğrencilerimizin başarısını artırmak amacıyla veli işbirliği için neler yapabileceğimizden bahsettik. Önceki başarılı çalışmalarımızdan örnekler verdik.

Ayrıca Kalkınma ajansları ve Erasmus projelerinde de okullarımıza verebileceğimiz destekleri aktardığımız toplantıyı daha geniş katılımlı olarak yapmak üzere ileriki bir tarih için sözleştik.

Katılan tüm eğitimcilerimize gönülden teşekkür ederiz.

 
Top