Bursiyerlerimizle Buluştuk

19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda zoom toplantımıza davet ettiğimiz Bursiyerlerimizin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz toplantımıza Gedik Üniversitesi Spor, Kültür ve Sağlık Daire Başkanlığı Müdürü Cem Çolakoğlu da katıldı.

Gençlik Bayramlarını kutlama mesajlarımızdan ve tanışma konuşmalarından sonra sorunlar ve öneriler konusuna geçildi. Tüm öğrencilerimizin uzaktan eğitim konusunda sorunları aynı olmasına karşın gençlerin yeni sisteme kolay uyum sağladığı ama motivasyon konusunda zorlandıkları anlaşıldı.

Öneriler kısmında halen üniversitede olan öğrencilerimiz, TEGEV vasıtası ile üniversite sınavına hazırlananlara destek verilmesinin önemli olacağını iletirken ayrıca bursiyerlerimiz, diğer bursiyer arkadaşlarına İngilizce, Matematik gibi konularda gönüllü yardımcı olabileceklerini eklediler. TEGEV için çalışmalar yapmakta gönüllü olan Bursiyerlerimiz TEGEV Eğitim kanalı açarak buradan diğer arkadaşlarına kendilerinin başarılı oldukları alanlarda yardımlaşmayı teklif ettiler. 

 

Sohbetimizin ilerleyen bölümlerinde Gençler Kariyer planlama konusunda sıkıntılar yaşadıklarını aktardılar. Kariyer planlamanın aslında liselerde ders olabileceğini veya bu konuda TEGEVden destek beklediklerini aktardılar. Bu talep sonrasında Vakfımız Kişilik Envanteri ile Meslek seçimi ve Kariyer planlama konularında bursiyerlerimize destek programları hazırlamayı faaliyet planlarına almış bulunmaktadır. 

Gençler kariyer seçimi konusunda Gedik Üniversitesinin Meslek seminerini örnek verince Gedik Üniversitesi Spor, Kültür ve Sağlık Daire başkanlığı Müdürü Cem Çolakoğlu bu konuda Gedik Üniversitesinin yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağını söyledi. Ve hemen gençlere TEGEV vasıtası ile bir İÇ MOTİVASYON semineri düzenleyebileceğimizi iletti. Ayrıca İş Güvenliği, İş Hukuku, İş İngilizcesi, Matematik ve Fizik, Model Mantığı konularında Bursiyerlerimize destek için Gedik Üniversitesinin TEGEV ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyacağını aktardı. Hatta bunun için Forum oluşturabileceğimizi iletti. Ayrıca online Kariyer Günleri düzenleme konusunda notlarımızı aldık.

Bursiyerlerimize daha kolay ulaşabilmek ve daha iyi iletişim kurabilmek için bir whatsapp grubu da oluştırduğumuzu belirtelim. Bizler Bursiyerlerimizin enerjileri ve yeni fikirleri ile harika bir sohbet gerçekleştirdik. Notlarımızı aldık ve iş planlarımıza dahil ettik.

Katılan tüm Bursiyerlerimize teşekkür ederiz
 
Top