27. Olağan Genel Kurul Toplantımızda Eğitimcilerle ve Sanayicilerle buluştuk.

Vakfımızın 27. Mütevelliler Olağan Genel Kurul Toplantısını 6 Ocak tarihinde Radisson Blu Hotel Ataşehir’de düzenledik. Mütevelli üyelerimizin, sanayicilerimizin yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı daire başkanları, İl ve İlçe Milli eğitimcilerimizin ve Mesleki ve Teknik Lise müdürlerimizin katıldığı toplantımız genişletilmiş gündemle gerçekleşti.

TEGEV Yönetim Kurulu Başkanı Burak Kasımoğlu’nun açılış konuşması ile başlayan toplantı, TEGEV Yönetim Kurulu Üyesi Lale Bauer’in TEGEV’in Mesleki Eğitime Bakışı (Dual Eğitim) hakkındaki konuşmasıyla devam etti.

Toplantımızda sırasıyla Milli Eğitim Bakanlığı Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sayın Şennur Çetin, Ülkemizde Meslek Liselerinin Genel Görünümü üzerine bilgi verirken, TEGEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Marmara Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Nihat Akkuş ise Mekatronik Mühendisliği istatistiki araştırmaları hakkında çalışmaları aktardı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Serkan Gür, Okul Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli hakkında açıklamalarda bulundu. Mütevelli üyemiz BSH Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya, Afrika ve BDT Bölgesi Servis’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı Sayın Ümit Korkmaz – Yeni kuşak Yeni Liderlik, Digiterra Kurucu Ortağı Sayın Ali Tüzmen ise Dijital Çağ konularında görüş ve sunumlarını paylaştılar.

TEGEV Bursları yararına İstanbul Maratonunda bağış kampanyası düzenleyen Rexroth çalışanlarına ve bağışçılarına teşekkürlerimizi Bosch Rexroth Otomasyon A.Ş. Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürü, Sayın Levent Fadıloğlu’na sunduğumuz plaketimiz ile takdim ettik.

Toplantımız öğleden sonra yapılan Genel Kurulumuzla sona erdi.

Tüm katılımcılara ve değerli görüş ve çalışmalarını aktaran konuşmacılarımıza teşekkür ederiz.

 
Top