Tempa Pano Otomatik Kumanda Atölyesi açıldı.

 Mütevelli üyemiz Tempa Pano tarafından pilot okulumuz Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yaptırılan otomatik kumanda atölyesi Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan’ın da katıldığı törenle açıldı. Açılış konuşmasında ‘Mesleki eğitime sanayinin katkısının çok önemli olduğunu belirten Şener, öğrencilerimizin okul sıralarında aldığı pratik eğitimin iş hayatında fark yarattığına ve bu sayede okuldan sonra iş hayatına uyumun daha kısa sürede gerçekleştiğini aktardı.
 
Törene vakfımızın kurucu üyelerinden ve önceki başkanlarından Otto Bauer, TEGEV Yönetim Kurulu Üyemiz Lale Bauer ve Genel Sekreterimiz Mine Bayar da katıldı. Açılışta konuşma yapan Lale Bauer vakfımızın mütevelli üyesi Tempa Pano şirketinin katkılarının öğrencilere büyük destek sağlayacağını aktardı. TEGEV olarak mesleki eğitimde yol alabilmek ve gelişmiş ülke düzeylerini yakalayabilmek için okulda öğrenilen bilgilerin işyerindeki pratik uygulamalarla pekiştirilmesini son derece önemli bulduklarını ve bu anlamda Tempa Pano Otomatik Kumanda Atölyesinin gençlerimize henüz işe başlamadan işyerindeki uygulamaları birebir aktaracağı için öğrenciler adına çok büyük bir şans olduğunu söyledi.
 
Tempa Pano yöneticisi Nurhan Gazeryan, sanayinin desteği olmadan meslek liselerinin gelişemeyeceğini, bu konuda Tempa Pano olarak okullara desteklerinin her zaman süreceğini ve bundan büyük mutluluk duyduklarını açıkladı.
 
 
 
Açılıştan sonra birlikte gezilen atölyede katılımcılara atölye hakkında bilgi verildi. Törende Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan tarafından Tempa Pano yöneticisi Nurhan Gazeryan’a bir plaket takdim edilirken, Okul müdürü Muharrem Karakoç da Nurhan Gazeryan’a öğrencilerin resim çalışmalarından bir tabloyu hediye etti.
 
Top