Yeni Üyemiz: OTTO W. BAUER ve ISD Institute of Sustainable Development

Vakfımızın kurucu üyesi ve 2006-2008 / 2008-2010 / 2014-2016 Dönemi TEGEV Yönetim Kurulu Başkanımız, Onursal Üyemiz, Festo Eski Genel Müdürü Sayın Otto W. Bauer ISD Institute of Sustainable Development firmasıyla TEGEV’e katıldı.

Yarım yüzyıla yakın zamandır başta Almanya ve Hindistan olmak üzere farklı ülkelerde uluslararası firmaların üst düzey yöneticiliği görevini üstlenen Bauer, 25 yıl boyunca sektörün en önemli temsilcilerinden olan, mütevelli üyemiz Festo’nun Türkiye’ye yerleşmesi ve gelişmesi için başarılı çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Türk sanayine katkılarını ülkemizdeki teknolojik eğitimin gelişmesi için TEGEV’in kuruluşu ile üç dönem başkanlık yaptığı dönemlerde de sürdürmüş olan Bauer, başarılı firmaların, sürdürülebilir gelişmeyle ilerleyebileceği ifade etmektedir. Bu amaçla kurmuş olduğu,  Sürdürülebilir Gelişim Enstitüsü ISD’nin Sağlıklı Çevrede, Sağlıklı Kişiler ve Sağlıklı Kuruluşlar programı kapsamında çalışanlara ve yöneticilere eğitimler ve danışmanlıklar vermektedir.

 

Aramıza tekrar hoş geldiniz sayın Bauer. 

BARIŞ İSTİYORUZ.

Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı TEGEV olarak Ukrayna’da yaşanan savaşın acı yüzü bizleri yaralıyor. Yurtlarını kahramanca savunan Ukrayna halkının üzüntüsünü ve endişelerini derinden paylaşıyoruz.

25 yıl boyunca teknolojik eğitime ve teknolojik gelişmeye verdiğimiz önem ve çabalarla dünyada gelişmenin ve ilerlemenin sadece barışla olabileceğinin bilincindeyiz. Savaşların her alanda büyük yıkım yarattığı, büyük acılara sebep olduğu gerçeğinin yanında savaşın en büyük zararlarından biri de ülkelerin geleceğini yok etmesidir. Savaşın eğitim süreçlerini genç kuşakların elinden alması; bir ülkeyi ayakta tutan bilim, sanat ve kültür kayıpları kadar acı ve yıkıcıdır. Eğitimin yok olması demek sadece bugünün değil geleceğin de yok olması demektir. 

Bu yüzden Barış hemen ve şimdi olmalıdır.

Bu zor günlerde Ukrayna’nın gururlu halkının yanında olduğumuzu tekrar iletirken, barış yeniden geldiğinde TEGEV olarak üzerimize düşen görevi yerine getirerek teknolojik eğitim konusunda Ukrayna halkına tam desteğimizi sunacağımızı belirtmek isteriz.

TEGEV

Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı

Yeni Üyemiz: KARDEŞ ELEKTRİK

Yeni Üyemiz: KARDEŞ ELEKTRİK

 

1963 yılında Elektrik Mühendisi Ünal Kardeş tarafından kurulan firmanın faaliyetleri Kraus & Naimer'in Türkiye temsilcisi olarak 1968 yılına kadar sürmüştür. Aynı yıl imalata başlanmış ve bu süreç 1974 yılında kurulan Kardeş Elektrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin Sefaköy‘deki fabrikasında gelişerek günümüzdeki sanayici kimliğinin temel taşlarını oluşturmuştur.

2017 Yılı itibarıyla Arnavutköy'deki son teknolojiye uygun hazırlanan yeni fabrikasına taşınarak geleceğe yönelik çalışmalarına hız vermiş bulunan Kardeş Elektrik, 11.000m2 kapalı alana sahip yeni fabrikasında, Kraus & Naimer şalterlerinin yanı sıra otomotiv sektöründe kullanılan kömür ve kömür yuvaları imalatları da yer almaktadır. Üyemizin imalatlarının yanı sıra Kardeş Elektrik elektromekanik sektörünün birçok uluslararası saygın markasının da Türkiye mümessilidir.

Kardeş Elektrik firmasına TEGEV’e hoş geldin demekten mutluluk duyuyoruz.

https://www.kardeselektrik.com.tr/

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim ile işbirliği protokolü imzaladık, çalıştaya katıldık.Beşiktaş İlçe Milli Eğitim ile işbirliği protokolü imzaladık, çalıştaya katıldık.

Mesleki ve Teknik Eğitimi Geliştirme amacıyla akademik kurumlar, meslek kuruluşları, akademisyenler,  sektör temsilcileri eğitim yöneticileri, öğretmenler ve öğrencileri buluşturan Beşiktaş Mesleki Eğitim Çalıştayı’nda yer aldık.

Geniş bir katılımla gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören çalıştay öncesinde sırasıyla Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Türkoğlu, Deniz Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Şadan Kaptanoğlu, Gedik Üniversitesi Rektörü ve TEGEV Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Nihat Akkuş ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı konuşma yaparak katılımcılara mesleki eğitimin sorunlarından ve gerçekleşen çalışmalardan bahsettiler.

Konuşmaların ardından Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfımız ve Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında düzenlenen işbirliği protokolü imza törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı da katıldı. İmzaların ardından çalışmalar mesleki ve teknik eğitim alanında oluşturulan 10 ayrı masada katılımcı akademisyenler, sektör temsilcileri eğitim yöneticileri ve öğretmenlerden oluşan geniş bir katılımcı grubuyla sürdürüldü.

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleşecek işbirliği projelerimizin Mesleki Eğitimde fark yaratacağına inanıyor ve işbirliğimizin ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.

Son derece başarılı bu çalıştay için Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve çalışma arkadaşlarına ayrıca ülkemiz genelinde Mesleki ve Teknik Eğitim kapsamında yürütülen her türlü proje ve çalışmalara destek olan tüm gönüllülere teşekkür ederiz.   

Dünya Su Günü ve Dünya Orman Haftası kutlu olsun.

TEGEV teknolojik gelişmeyi desteklerken aynı zamanda doğal kaynakları koruma ve çevre bilincini artırmayı hedef edinmiştir. TEGEV Teknolojik eğitimin gelişmesi için çaba gösterirken teknolojinin doğal kaynakları ve çevreyi koruyacak şekilde düzenlenmesi için farkındalık oluşturmak ve bu konuda eğitimler sağlamak amacıyla, 2022 yılı faaliyet planları içine çevre koruma, bu konuda bilinç ve farkındalık yaratma çalışmalarını da almıştır. TEGEV ülkemizin su kaynaklarını, doğasını, ormanlarını ve temiz havasını korumak için çalışan sivil toplum örgütleriyle işbirliği yapacak ve üyeleriyle birlikte faaliyetler geliştirecektir. Dünya Su Günü ve Dünya Orman Haftası kutlu olsun.

28. Olağan Genel Kurulumuzda 2022-2023 dönemi Yönetim ve Denetim Kurullarımız seçildi.

9 Şubat 2022 tarihinde gerçekleşen 28. Olağan Genel kurulumuzda yeni yönetim kurulumuz seçilerek göreve başladı. Genişletilmiş gündemle gerçekleşen Genel Kurulumuz öncesinde değerli konuklarımız görüşlerini katılımcılarımızla paylaştılar.

Başkan Burak Kasımoğlu tarafından açılan toplantı, Eğitim komitesi başkanı Lale Bauer'in mesleki eğitim ve TEGEV Endüstriyel Ustalık Okulu konusunda yapmış olduğu konuşması ile devam etti. TEGEV'e yeni katılan Makine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Silahtaroğlu'na takdim edilen üyelik mazbatası sonrasında konuşan Silahtaroğlu Makine OSB'nin mesleki eğitim için çalışmalarına dikkat çekti. TEGEV-Makine OSB işbirliği ile kurulacak olan Endüstriyel Ustalık Okulu'nun sanayimize katacakları değerler konusunda bilgi veren Silahtaroğlu TEGEV üyeliğinin ülkemize hayırlı olmasını dilediğini ekledi.

Yeni üyemiz önceki TEGEV Başkanlarımızdan Sayın Otto Bauer'in mazbatasının takdiminden sonra katılımcılara hitap eden Bauer TEGEV’in üstlendiği misyonun ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu aktardı.

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman’ın Milli Eğitim bakanlığının Mesleki Eğitim Projelerini aktardığı ve Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinin başarılarını konu alan konuşmasıyla devam eden toplantı verilen aranın ardından üyelerimizin katıldığı Genel Kurul toplantısı ile devam etti.

Gündeme bağlı kalınarak gerçekleşen toplantıda yapılan seçimle yeni yönetim kurulumuz seçilerek göreve başladı. Burak Kasımoğlu’nun ikinci kez başkanlığa seçildiği 2022-2023 dönemi yönetim ve denetim kurulunda görev alacak olan temsilcilerimizi bilgilerinize sunarız.

28. Olağan Mütevelliler Kurulu Toplantısı

 

2022-2023 dönemi Yönetim Kurulu

9 Şubat 2022, Radisson Blu Asia, Ataşehir-İstanbul

2022-2023 Dönemi TEGEV Yönetim Kurulu

 

Firma Adı

Temsilci Adı

Görevi

1

SKF Türk

Burak Kasımoğlu

Başkan

2

Bireysel Üye

Lale Bauer

Üye

3

Bireysel Üye

Nihat Akkuş

Üye

4

Makine OSB

Nurhan Gazeryan

Üye

5

Ünlü Teknik

Barış Ünlü

Üye

6

PSS One

Durmuş Çelik

Üye

7

Bireysel Üye

Otto Bauer

Üye

8

Erde Dış Ticaret

Ersin Erkol

Yedek Üye

9

ABB Elektrik

Ayşe Nur Bildirici

Yedek Üye

10

Sarıca Rulman

Mustafa Sarıca

Yedek Üye

 

 

 

2022-2023 Dönemi TEGEV Denetleme Kurulu

 

Adı Soyadı

Görevi

1

İsmail Bayraktar

Üye

2

Handan Ögeer

Üye

3

Lütfü Ataç

Üye

 

Dergimizin Aralık 2021 sayısı çıktı...

TEGEV Mesleki ve Teknik Eğitim dergimizin 2021 Aralık sayısını siz değerli TEGEV Dostlarımızla paylaşmaktan mutluyuz.

Yeni Üyemiz: Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi

Makine İhtisas OSB, TEGEV’in yeni üyesi oldu.Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi TEGEV'in yeni üyesi oldu.

Dilovası'nda yerleşik bulunan ve 43 önde gelen sanayi firmasının yer aldığı Makine İhtisas OSB'de 8700 çalışan istihdam edilmektedir. Mesleki eğitim projelerinde üyesi olan güçlü sanayi kuruluşlarıyla işbirliği yaparak sanayimizin gelişen ve dijitalleşen yeni çağına iyi yetişmiş insan gücü sağlamayı hedefleyen Vakfımız, yeni üyemiz Makine İhtisas OSB ile bu projelerde daha hızlı ve güçlü adımlar atacaktır. 

 

TEGEV'e hoş geldiniz.

 

•           ABB ELEKTRİK SAN. A.Ş

•           AĞIR HADDECİLİK A.Ş

•           AKPEN METAL MAKİNE PLS. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

•           ARCELOR MİTTAL RZK ÇELİK SERVİS MERKEZİ SAN. VE TİC. A.Ş.

•           AZAK TAKIM TEK. A.Ş.

•           BEMAS METAL SAN. TİC. A.Ş.

•           BEST MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş.

•           BİLGE İNOKS SAN. VE TİC. A.Ş.

•           BMS BİRLEŞİK METAL SAN. VE TİC. A.Ş

•           BOYDEM YAPI VE ELEKTRİK MALZEMELERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

•           CAMYAPI CAM PAZLM. İNŞ. TAAH. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ.

•           ÇAĞDAŞ MAKİNA İTH. İHR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

•           DALGAKIRAN MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş.

•           DORALP TEKNOLOJİK MON. MÜH. İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

•           EAE ELEKTRİK ASANSÖR END. A.Ş.

•           EAE ELEKTRİK ASANSÖR END. A.Ş.

•           EAE ELEKTRİK AYDINLATMA END.SAN.VE TİC.A.Ş.

•           ERBAY ALUMİYUM SAN. VE TİC. A.Ş.

•           FRİTERM TERMİK CİHAZLAR SAN. A.Ş.

•           GÜNEŞ DİNAMİK TEKNOLOJİ VE MAKİNA SANAYİ TİC. LTD. ŞTİ.

•           HANON OTOMOTİV İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ ÜRETİM SAN. VE TİC. A.Ş.

•           HASKAR ÇELİK BORU PROFİL METAL İŞLEME SAN. VE TİC. A.Ş.

•           HİBRİT BİNA SİSTEMLERİ A.Ş.

•           KALBOR BORU PROFİL SAC TİCARET VE SANAYİ LTD. ŞTİ.

•           MADEŞ METAL SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ.

•           MMK METALURJİ SAN. TİC. VE LİMAN İŞL. A.Ş.

•           OM MÜHENDİSLİK MAK. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

•           PARSAN MAKİNA PARÇA SAN. TİC. A.Ş.

•           SARCAM BOBİNAJ VE TRAFO TELLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

•           SENTEZ GRUP AMBALAJ SAN. VE TİC. A.Ş

•           SÖNMEZ TRANSFORMATÖR SAN. VE TİC. A.Ş.

•           STS ELEKTRİK MÜH. METAL ENDÜSTRİYEL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

•           SYSTEMAİR HSK HAVALANDIRMA END. SAN. VE TİC AŞ.

•           TEKKAN PLASTİK SAN. VE TİC. A.Ş

•           TEKNOKON MAKİNE İMALAT VE MONTAJ A.Ş.

•           TEMPA PANO SAN. VE TİC. A.Ş.

•           TİMSAN HİDROLİK PNÖMATİK A.Ş.

•           TORK BAĞLANTI ELEMANLARI SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

•           TÜRBOSAN TÜRBO MAKİNALAR SAN. TİC. A.Ş.

•           UŞAKLIGİL İNŞAAT TEL ÖRME ÇİT SAN. VE TİC. A.Ş.

•           ÜNTEL KABLOLARI SAN.VE TİC. A.Ş.

•           WEIR TURKEY MİNERALLERİ LTD. ŞTİ.

•           YAZICI DEMİR ÇELİK SAN. VE TUR. TİC. A.Ş.

Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan panelde yer aldık.

“Ulusal Meslek Standartları ve Ulusal Yeterliliklerin İnsan Kaynakları Yönetim Süreçlerinde Kullanımı” konulu paneldeydik.

Gelişen dünyanın ve dijitalleşen iş hayatının İnsan Kaynaklarına ve yeterlilik seviyelerine ilişkin gelişmelerin paylaşıldığı panelde yer almaktan mutluyuz. Bu panel sonrasında kazandığımız yeni farkındalıklarla Meslek Liselerindeki gençlere kazandırılabilecekler konusunda çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Temel Matematik Eğitimlerimiz başladı: TEGEV için Anlatı-yorum

TEGEV Gönüllü Eğitmenleri projesi kapsamında başladığımız eğitimlerimizin ilk videoları yayında.

Değerli Destekçimiz Sayın İpek Kutbay Göde’nin TEGEV Gönüllü Eğitmenlerine katılarak hazırlamış olduğu 8 videoda Temel Matematik kavramlarını farklı bir teknikle öğrencilerimize sunuyoruz. Temel Matematik bilgisinin her başarının anahtarı olduğuna inanan vakfımız bu konuda eksiği olan öğrencilerimize İpek Hocamızın eğlenceli ve akılda kalıcı bir teknik ile hazırladığı videolarla yaz aylarında matematiği sevdirmeyi planlıyoruz. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticilerimizin de beğeni ve onayını alan videolarımız öğrenci ve öğretmenlerimizden gelen talepler ile genişleyecek ve artacak. Eğitmenimiz İpek Kutbay Göde’ye vakfımıza ve eğitime katkıları için teşekkür ederiz.

TEGEV ile Temel Matematik Videoları için linke tıklayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=pTc_p_UM9Hk&list=PL_t9unOgvTJ0h7P8lsQ8oJEI_fcN7c5eD&index=1

Konular:

·         Doğal Sayılarda Basamaklar ve Bölükler

·         Doğal Sayılarda Toplama İşlemi

·         Doğal Sayılarda Çıkarma İşlemi

·         Doğal Sayıları Yuvarlama

·         Asal Sayılar

·         Cebirsel İfadeler ve Özdeşlikler

·         Zaman Ölçüleri

·         Uzunluk Ölçüleri

Meslek Lisesi Müdürlerimizle sohbet ettik.

 

TEGEV’in 1995 yılından beri projeleri birlikte gerçekleştirdiği ve iletişimde olduğu Mesleki ve Teknik Liselerinin müdürleri ile zoom programıyla bir sohbet gerçekleştirdik. Haydarpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Elif Albayrak, Çerkezköy Halit Narin Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Baş Müdür Yardımcısı Fahri Candaş, Fevziye Tezcan  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Murat Pala, Eskişehir Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sırrı Kabadayı, PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muhammet Erbaş, Ümraniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Salim Aksoy ve Kıraç İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cumhur Yıldız’ın katıldığı katıldığı toplantımızda tanışma bölümünün ardından müdürlerimizin mesleki eğitime bakışlarını, karşılaşılan sorunları ve önerilerini dinledik.

TEGEV’in faaliyetlerini de paylaştığımız toplantıda, uzaktan eğitimin yarattığı sorunlarla nasıl baş edebileceğimizi görüştük. TEGEV’in mesleki eğitimde “Dual Eğitim” sistemi önerisini de aktardığımız görüşmede, Gönüllü Eğitim takımımızdan, Zoom üzerinden düzenleyeceğimiz seminerlerden, Youtube kanalımızda hazırladığımız “Temel Matematik” eğitimlerimizden ve öğrencilerimizin başarısını artırmak amacıyla veli işbirliği için neler yapabileceğimizden bahsettik. Önceki başarılı çalışmalarımızdan örnekler verdik.

Ayrıca Kalkınma ajansları ve Erasmus projelerinde de okullarımıza verebileceğimiz destekleri aktardığımız toplantıyı daha geniş katılımlı olarak yapmak üzere ileriki bir tarih için sözleştik.

Katılan tüm eğitimcilerimize gönülden teşekkür ederiz.

Bursiyerlerimizle Buluştuk

19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda zoom toplantımıza davet ettiğimiz Bursiyerlerimizin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz toplantımıza Gedik Üniversitesi Spor, Kültür ve Sağlık Daire Başkanlığı Müdürü Cem Çolakoğlu da katıldı.

Gençlik Bayramlarını kutlama mesajlarımızdan ve tanışma konuşmalarından sonra sorunlar ve öneriler konusuna geçildi. Tüm öğrencilerimizin uzaktan eğitim konusunda sorunları aynı olmasına karşın gençlerin yeni sisteme kolay uyum sağladığı ama motivasyon konusunda zorlandıkları anlaşıldı.

Öneriler kısmında halen üniversitede olan öğrencilerimiz, TEGEV vasıtası ile üniversite sınavına hazırlananlara destek verilmesinin önemli olacağını iletirken ayrıca bursiyerlerimiz, diğer bursiyer arkadaşlarına İngilizce, Matematik gibi konularda gönüllü yardımcı olabileceklerini eklediler. TEGEV için çalışmalar yapmakta gönüllü olan Bursiyerlerimiz TEGEV Eğitim kanalı açarak buradan diğer arkadaşlarına kendilerinin başarılı oldukları alanlarda yardımlaşmayı teklif ettiler. 

 

Sohbetimizin ilerleyen bölümlerinde Gençler Kariyer planlama konusunda sıkıntılar yaşadıklarını aktardılar. Kariyer planlamanın aslında liselerde ders olabileceğini veya bu konuda TEGEVden destek beklediklerini aktardılar. Bu talep sonrasında Vakfımız Kişilik Envanteri ile Meslek seçimi ve Kariyer planlama konularında bursiyerlerimize destek programları hazırlamayı faaliyet planlarına almış bulunmaktadır. 

Gençler kariyer seçimi konusunda Gedik Üniversitesinin Meslek seminerini örnek verince Gedik Üniversitesi Spor, Kültür ve Sağlık Daire başkanlığı Müdürü Cem Çolakoğlu bu konuda Gedik Üniversitesinin yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağını söyledi. Ve hemen gençlere TEGEV vasıtası ile bir İÇ MOTİVASYON semineri düzenleyebileceğimizi iletti. Ayrıca İş Güvenliği, İş Hukuku, İş İngilizcesi, Matematik ve Fizik, Model Mantığı konularında Bursiyerlerimize destek için Gedik Üniversitesinin TEGEV ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyacağını aktardı. Hatta bunun için Forum oluşturabileceğimizi iletti. Ayrıca online Kariyer Günleri düzenleme konusunda notlarımızı aldık.

Bursiyerlerimize daha kolay ulaşabilmek ve daha iyi iletişim kurabilmek için bir whatsapp grubu da oluştırduğumuzu belirtelim. Bizler Bursiyerlerimizin enerjileri ve yeni fikirleri ile harika bir sohbet gerçekleştirdik. Notlarımızı aldık ve iş planlarımıza dahil ettik.

Katılan tüm Bursiyerlerimize teşekkür ederiz

Emek ve Dayanışma Günümüz kutlu olsun.

Emeğin kutsal, Dayanışmanın en büyük gücümüz olduğu bilinciyle, Emek ve Dayanışma günümüzü kutlarız.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

Milletimizin egemenliğinin her şeyin üstünde olduğunun bilinciyle aynı bağımsızlık ruhuyla yaşıyoruz. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği bu özel günü çocuklarımızla birlikte aynı coşku ve sevinçle kutluyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramımız kutlu olsun... Sağlıklı günlerde nice bayramları kutlamak dileklerimizle

Kadınlarımıza...

"Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın."

Mustafa Kemal Atatürk

 

TEGEV Dergimizin 25.yıl özel sayısı yayında.

Değerli TEGEV Dostlarımız,

TEKNOLOJİK EĞİTİMİ GELİŞTİRME VAKFI- TEGEV’in kuruluşunun 25. Yılı için hazırladığımız “TEGEV Mesleki ve Teknik Eğitim Dergisi 25. Yıl Özel sayısı” web sitemizde ve Turkcell Dergilik uygulamasında yayında... Bu özel sayımızda önceki başkanlarımızın yanı sıra tüm mütevelli üyelerimiz de TEGEV’in 25.yılı için son derece değerli yazılar yazdılar. Ayrıca İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Levent Yazıcı’yı özel röportajla konuk ettiğimiz dergimizin “Pandemi Sürecinde Okullarımız” dosyasında, Mesleki ve Teknik Okul müdürlerimiz okullarındaki gelişmeleri, yeni projelerini ve covid önlemlerini aktardılar. Makale ve haberlerle zenginleşen dergimizi bilgilerinize sunarız.

TEGEV Mesleki ve Teknik Eğitim dergisi 25.yıl özel sayısı

İçindekiler

TEGEV Başkanlarının mesajları:

·         Kemal Oal

·         Mustafa Övgüer

·         Otto Bauer

·         Dr. Hayrettin Karcı

·         Alpay Özkan

·         Burak Kasımoğlu

 

Mütevelli üyelerimizden mesajlar:

Siemens - Festo - Eskişehir Sanayi Odası - ABB - B/S/H/ - SKF Türk – CBYT - Tempa Pano - Elopar - Bosch Rexroth -Erde - Ünlü Teknik - PSS One - Çelik Halat - Sarıca Rulman - Prof. Dr. Nihat Akkuş

 

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ile röportajı

·         Tanıtım- Fevziye Tezcan MTAL

·         Tanıtım-Gedik Üniversitesi

 

Pandemi Sürecinde Okullarımız:

·         Haydarpaşa MTAL

·         Zeytinburnu MTAL

·         Ali Nuri Çolakoğlu MTAL

·         Eskişehir Gazi MTAL

Haberler-Görüşler

·         Mekatronik Ustalık Konsepti ve Programı Hakkında Bir İnceleme-Prof. Dr. Nihat Akkuş

·         Bilmek Yetmez Yeniden ÖğrenmekLazım / Temel Aksoy

·         TEGEV Gönüllü Eğitmeni Ali Tüzmen’den “Dijital Gelecek” Semineri

·         ESO Mesleki Eğitim Merkezi açılıyor.

 

Dergimizi Turkcell Dergilik uygulamasından da indirmenizi rica eder, keyifli okumalar dileriz.

 

TEGEV

TEGEV eğitim gönüllüsü Ali Tüzmen'den öğretmenlere "Dijital Gelecek" semineri

TEGEV Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı Eğitim Gönüllüsü Kıdemli Mentor ve Dijital Dönüşüm Uzmanı Sayın Ali Tüzmen'in Beşiktaş İlçesi Öğretmenlerine sunacağı "Dijital Gelecek" semineri 18 Kasım'da gerçekleşecek.

 

Aklımızda, yolumuzda hiç sönmeyecek ışığımızsın...

Aklımızda, yolumuzda hiç sönmeyecek ışığımızsın...
Saygıyla ve büyük özlemle anıyoruz.

Geçmiş Olsun İzmir

Güzel İzmir ve çevresinde yaşanan büyük felaketin acısını derinden hissediyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz. Geçmiş Olsun İzmir

Cumhuriyet Bayramımız tüm ülkemize kutlu olsun.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız tüm ülkemize kutlu olsun.

 
Top