Mesleki Teknik Eğitim Araştırma Merkezi (TAM)

Mesleki ve teknik eğitimde doğru sistem ve kaliteyi hedefleyen TEGEV, bu yönde çalışmalar yaparak, sonuçlarını yayınlamak, mesleki ve teknik eğitimde referans kurum olmak üzere 11 Nisan 2015 tarihindeki Strateji toplantısında, dünyadaki az sayıdaki araştırma enstitülerinin bir benzeri olarak, “TEGEV Mesleki Teknik Eğitim Araştırma Merkezi (TAM)”ı oluşturulmuştur.

Uygulamalı Teknik Üniversite (UTÜ®/ATU®) Çalışmaları

Ülkemiz için uygun bir Uygulamalı Teknik Üniversite (UTÜ®/ATU®) modeli üzerinde çalışılmaktadır. Bu çalışmanın amacı, ülkemizde sanayinin ihtiyaç duyduğu, gerekli teorik bilginin yanı sıra teknoloji ve uygulama yönünden de gerekli bilgiyi, beceriyi ve yetkinliği kazanmış mühendislerin yetiştirilmesine katkı sağlamaktır.

Certified by TEGEV (CbyT)

CbyT, TEGEV komite çalışmaları süresince akreditasyon, sınav ve belgelendirme konularının tüm alt-yapısını hazırlamış ve hatta Eskişehir Sanayi Odası, Stuttgart İHK ile TEGEV’in birlikte yürüttükleri Euro Chamber dual eğitim projesinde bu komite aktif olarak görev almış ve faaliyetlerinin ilk uygulamalarını orada gerçekleştirmiştir.

Top