TT-Magazin'in Temmuz-Ağustos 2017 Sayısındayız

Başkanımız Sn. Alpay Özkan'ın TİAD'ın yayın organı TT-Magazin'in 79.Sayısında verdiği söyleşiye aşağıdaki linki tıklayarak 78-81. sayfalardan ulaşabilirsiniz.

http://www.ttmagazin.com/assets/uploads/96bd3ebaac4706a17e184e9e2fa5be3c.pdf

Öğrenciler için Kariyer Günü Düzenlendi

Yönetim Kurulu Başkanımız, Sn. Alpay Özkan'ın da bir konuşma yaptığı 21 Aralık 2016 tarihinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde gerçekleştirilen "Otomasyon Kariyer Günü" Vizyon58 Web sitesinde...Program için lütfen tıklayınız.

Mesleki Eğitime Yeni Boyut: EsGIP Tamamlandı

29 Eylül 2016 tarihinde gerçekleştirilen "Eskişehir Gençlerin İstihdam Edilebilirliği Projesi" (EsGIP) Kapanış Toplantısı Eskişehir Sanayi Odası'nın Web sitesinde...

TAÜ-Sanayi İşbirliğinde Önemli Adım

5 Ekim 2015 tarihli Çalıştay Haberimiz Türk-Alman Üniversitesi’nin Web sitesinde…

Vakıf Başkanımız Sn. Dr. Hayrettin Karcı'nın "Mimar ve Mühendisler Grubu"nun Dergisi'nde Çıkan Makalesi

Vakıf Başkanımız Sn. Dr. Hayrettin Karcı'nın "Mimar ve Mühendisler Grubu"nun Dergisi'nde çıkan makalesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz 
http://www.mmg.org.tr/upload/dosya/files/MMG_84_SAYFA_84_SM.pdf

Hereke MYO TEGEV Stratejik Kararlar Toplantısı ve Olagan Genel Kuruluna Katıldı

Kurumsal üyelerimizden Kocaeli Üniversitesi Hereke Meslek Yüksekokulu TEGEV (Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı) Stratejik Kararlar Toplantısı ve Olağan Genel Kurulu 11.04.2015 tarihinde, İstanbul Tuzla’da bulunan Festo San. ve Tic. A.Ş.’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Genel Kurulumuza katılarak Web sitelerinde yayımlamışlardır.

Bloomberg TV Finans Merkezi Canlı yayınında Vakıf Başkanımız, Dr. Hayrettin Karcı "İstihdam Paketi" konusundaki görüşlerini paylaşıyor.

07/04/2015 tarihli Bloomberg TV Finans Merkezi Canlı yayınında Vakıf Başkanımız, Dr. Hayrettin Karcı "İstihdam Paketi" konusundaki görüşlerini paylaşıyor.

Vakıf Başkanımız Sn. Dr. Hayrettin Karcı'nın "Moment Expo" Dergisinde Çıkan Röportajı

Vakıf Başkanımız Sn. Dr. Hayrettin Karcı'nın "Moment Expo" dergisinde çıkan röportajına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.moment-expo.com/yaparak-ogren-ogrenerek-yap

Yaparak Öğren, Öğrenerek Yap

Vakıf Başkanımız Sn. Dr. Hayrettin Karcı'nın "Moment Expo" dergisinde çıkan röportajına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.moment-expo.com/yaparak-ogren-ogrenerek-yap

Bileşim Otomasyon Dergisi'nin Fuar Özel Sayısındayız...

Bileşim Otomasyon dergisinin 250.sayısı olan 2013 Nisan fuar sayısında yayımlanan Otomasyon dergisi Genel Yayın Yönetmeni Sayın İpek Portakal'ın, TEGEV Başkanımız Sayın Dr. Hayrettin Karcı ile yaptığı röportaja buradan ulaşabilirsiniz.

AHK dergisi "ODA"'da Yayımlanan Röportajımız

​Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı (TEGEV) Türkiye’de mesleki ve teknik eğitimi, sanayisi gelişmiş ülkelerdeki mesleki ve teknik eğitim seviyesine yükseltmek amacıyla başlangıçta Alman orijinli firmalar tarafından kurulmuş önemli bir kurum.
İlerleyen zamanda Türk firmaları, sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler ile sanayi ve ticaret odalarının da katılımıyla genişleyen Vakıf, Almanya’da başarıyla uygulanan mesleki eğitimde dual eğitim sistemini Türkiye’ye uyarlama konusunda önemli başarılara imza atmış. TEGEV Başkanı Yard. Doç. Dr. Hayrettin Karcı ile teknik ve mesleki eğitim konusunda Vakfın misyonu ve faaliyetleri üzerine konuştuk.

Bileşim Otomasyon Dergisinde Yayımlanan Makale

TEGEV Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Dr. Hayrettin Karcı'nın "Bileşim Otomasyon" Degisinin Haziran 2012'de yayımlanan "Mekatronik Mühendisliği Eğitiminde Yeni Standart" konulu makalesine buradan ulaşabilirsiniz.


Meslek Eğitimi Dergisi'nde çıkan Röportaj

TEGEV Yönetim Kurulu Üyesi ve Festo Genel Müdürü Sayın Otto Bauer ve TEGEV Akreditasyon Sınav ve Belgelendirme Hizmetleri A.Ş. Başkanı Sayın Lale Bauer'in "Meslek Eğitimi" Degisine verdiği ropörtaja buradan ulaşabilirsiniz.

TEGEV: Sanayici eğitime katılmazsa sanayimiz çöker!

Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı (TEGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Otto W. Bauer, sanayicilerin eğitime katılmaması durumunda sanayinin çökeceğini ve Türkiye'nin bir lojistik ülkesine dönüşeceğini belirtti. TEGEV Hukuk Danışmanı Lale Bauer'le birlikte DÜNYA'yı ziyaret eden Otto W. Bauer, "Sizin geleneksel yöntemlerle ürettiğiniz ürünlerin karşısına diğerlerinin teknolojik ürünleri çıkıyor. Onlarla rekabet etme şansınız sıfıra yakın. Artık taklit dönemi de geçti. Reform yapmak şart. Aksi takdirde sanayi yavaş yavaş çöker. Türkiye bir lojistik ülkesi olur. Sadece dışarıdan satın alan ve bir şeyler ekleyerek tekrar satan bir ülke haline gelir" dedi.

Teknolojik Eğitim Standartlaşıyor

Selçuk Üniversitesi Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksekokulu ile Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı işbirliğini artırma kararı aldı.

Haberin devamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz."‹

http://www.konhaber.com/new/haber/7/28996/Egitim/Teknolojik-egitim-standartlasiyor.html

Teknolojik Eğitimde Standartlaşma Başlıyor

Faik İçil Meslek Yüksekokulu "“TEGEV işbirliği hız kazandı.

Haberin devamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.memleket.com.tr/news_detail.php?id=69116

Endüstri Dünyası Dergisindeyiz...

Endüstri Dünyası dergisi Haziran 2010 sayısında, TEGEV'in MYK ile imzaladığı işbirliği protokolü çerçevesinde "Mekatronik" alanında standart hazırlama süreci başlatılmasına yer verdi.

TEGEV Yeni OfisineTaşındı

TEGEV "ofisi" 10 yıldan uzun zamandır Festo San. ve Tic. A.Ş. firmasının binasında bulunuyordu.Sadece Yönetim Kurulu üyelerinin aylık düzenli oturumları değil, ayrıca 5 çalışma grubunun toplantıları ve seminerlerin (TEGEV üyelerinden TEGEV üyelerine) gerçekleştirilmesi de Ataşehir`de ayrı bir büroya...

TEGEV'in Yeni Bürosu Törenle Hizmete Girdi

TEGEV’in yeni bürosuna taşınması Makine Magazin’in Haziran 2009 sayısında yer aldı.

Mesleki Yeterlilik Sistemi Uluslararası Semineri

TİSK Konfederasyonunun Milli Eğitim Bakanlığı ve Gazi Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlediği "Mesleki Yeterlilik Sistemi Uluslararası Semineri" 5 Haziran 2009 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi. TEGEV Adına Vakıf Başkanımız Sn. otto Bauer’in katıldığı seminerin raporuna buradan ulaşabilirsiniz.
Top