“Öğrenci Gözü ile Endüstri 4.0” Final Günü gerçekleştirildi

“Öğrenci Gözü ile Endüstri 4.0” yarışmamız, 9 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen Ön Elemeden sonra, 24 Mayıs 2017 tarihinde Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen Finale kalan Eserlerin Değerlendirilmesi, Konferans ve Ödül Töreni ile sona erdi.

8 okuldan Toplam 10 Eserin katıldığı Final Gününde, Sanayici ve Akademisyenlerden oluşan Jüri’nin eserleri ve Proje sahibi öğrencileri tek tek dinlemesi ve değerlendirmelerinin ardından Finale kalan Eserler ve aldıkları Puanlar aşağıdaki şekilde oluşmuştur.

Proje No: 8 Endüstri 4.0' ın sağlık Alanında Kullanılması 570,67 Puan
Proje No: 1 IOT İLE ENDÜSTRİ 4.0 570,00 Puan
Proje No: 14 Lab'tan çıkış yok! 554,00 Puan
Proje No: 9 Endüstri 4.0 'A FARKLI BİR BAKIŞ 547,00 Puan
Proje No: 16 Akıllı Telefon Kontrollü CNC Torna 543,00 Puan
Proje No: 15 AKILLI EKONOMİ 539,00 Puan
Proje No: 2 Keeka 525,00 Puan
Proje No: 7 AKILLI BAHÇE 514,33 Puan
Proje No: 11 Uzaktan Kontrollü Laboratuvar Güvenlik Sistemi 502,00 Puan
Proje No: 13 Endüstri 4.0 Animasyon Filmi 489,67 Puan

Puanların birbirlerine yakınlıklarından da anlaşılacağı gibi, tüm Eserler sahibi Öğrencilerimiz son derece başarılı bir yarışma sergilemiş ve aslında hepsi kendilerini, okullarını ve Eserlerini en iyi şekilde temsil etmiştir. Tüm Öğrencilerimizi ve Danışman Hocalarımızı yürekten kutluyoruz.

Yarışmamızın Final Gününde, Ödül Töreni öncesi gerçekleştirilen Konferans’ta Endüstri 4.0 kavramı ve Sanayicilerimizin bu konuya yaklaşımları ele alınmıştır. Aşağıdaki Konferans Konuşmacılarımıza bir kez daha katkıları için yürekten teşekkür ediyoruz.

Açılış Konuşması / Sn. Yakup Alp (Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü)
MEB adına Konuşma / Sn. Serkan Gür (İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı)
TEGEV Vakfı adına Konuşma / Sn. Alpay Özkan (TEGEV-Teknolojik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Festo Didaktik Genel Müdürü)
Endüstri 1-2-3-4 Gelişimi ve Eğitim / Sn. Prof. Dr. Nihat Akkuş (Marmara Üni. Teknoloji Fak., Mekatronik Mühendisliği Öğretim Üyesi)
Endüstri 4.0’a Bosch Yaklaşımı / Sn. Murat Kurtlar (Bosch San. ve Tic. A.Ş., Endüstri 4.0 Projeleri Satış Direktörü)
Endüstri 4.0’a Festo Yaklaşımı / Sn. Fikret Akyüz (Festo San. ve Tic. A.Ş., Müşteri Çözümleri Müdürü)
Endüstri 4.0’a Siemens Yaklaşımı / Sn. Ali Rıza Ersoy (Siemens San. ve Tic. A.Ş., İcra Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı)

Konferans sonrası gerçekleştirilen Ödül Töreninde derece alan öğrencilerimize ve Jüri Özel Ödülüne layık görülen Eser sahiplerine ödülleri takdim edilmiştir.

1.’lik ödülü olarak “Endüstri 4.0' ın sağlık Alanında Kullanılması” isimli Projeleri ile Rosvita Timur İmrağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Zeynel Oğuzhan Dündar, Emir Soyalan ve Erdem Can Babaoğlu’na birer Laptop hediye edilmiştir ve başarı belgeleri verilmiştir.

2.’lik ödülü olarak “IOT İLE ENDÜSTRİ 4.0” isimli Projeleri ile Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Serdican Yüce, Yusuf Kurt ve Ömer Faruk Öztaş’a birer Cep Telefonu hediye edilmiştir ve başarı belgeleri verilmiştir.

3.’lük ödülü olarak “Lab'tan çıkış yok !” isimli Projeleri ile Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Ahmet Emre Göney ve Muhammed Musab Akdaş’a birer Tablet Bilgisayar hediye edilmiştir ve başarı belgeleri verilmiştir.

Yaratılan Eser ile farkındalık yaratmak konusunda başarılı bir çalışmaya imza atan “Endüstri 4.0 'A FARKLI BİR BAKIŞ “ isimli eser sahibi Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Gökmen Öztel, Tubanur Sülük ve Muharrem Mercan’a “Jüri Özel Ödülü” olarak her birine 500TL’lik Teknoloji Market Hediye Çeki ve başarı belgeleri verilmiştir.

Ödüllerin yanı sıra tüm yarışmacılara yarışma Katılım Belgeleri de verilmiştir.

Tören sonunda Yarışmamıza büyük katkıları olan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Final Gününde bizlere mükemmel ev sahipliği yapan Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne, Konferans Konuşmacılarımıza, Jüri Üyelerimiz olarak Sn. Lale Bauer (CbyT), Sn. Fikret Akyüz (Festo), Sn. Prof. Dr. Nihat Akkuş (Marmara Üniversitesi), Sn. Hüseyin Kutlu (MEB Temsilcisi), Sn. Levent Hotan ve Sn. Ali Rıza Ersoy (Siemens)’a ve verdikleri maddi manevi destekler ile Yarışmamızı mümkün kılan CbyT, Bosch Rexroth, EagleBurgmann, Erde, Festo, Kardeş Elektrik, Pharmavision, Siemens, SKF’ye teşekkür plaketleri takdim edilmiştir.


Top