AB Projesi Kapsamında Almanya Gezisi

Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personeli Hareketliliği Programı kapsamında, Kayseri Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ ENDÜSTRİ 4.0 İLE TANIŞIYORUZ" kapsamındaki 2016-1-TR01-KA102-033510 no'lu "Robotik ve Biyomekatronik Eğitim Teknikleri ve Araçları / Robotics and Biomechatronics Training Techniques and Tools" isimli projede Vakfımız iştirakçi olarak yer almıştır.
Bu proje kapsamında, 15.01.2017 – 28.01.2017 tarihleri arasında Almanya Festo/Didactic eğitim merkezinde, Mekatroniğin Tanımı ve Uygulama Alanları, Pnömatik ve Hidrolik Sistemler, Robotlar, Endüstriyel Haberleşme Sistemleri, Biyomekatronik ve Robotik Sistem ve Uygulamaları, AR-GE bölümünde geliştirilen Biyomekatronik ve Robotik Teknolojili Sistem Modülleri konularında eğitimler verilmiş, çeşitli tesisler ziyaret edilmiştir. Teknik Gezinin İngilizce programına buradan ulaşabilirsiniz.

Vakfımız bu teknik gezi sırasında gerçekleştirilen HS Esslingen ve Pilz tesislerinin ziyaretlerini de organize ederek katkıda bulunmuştur. HS Esslingen ve Pilz’e kapılarını bizlere açarak gezimize verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz.

Gezinin bir bölümüne TEGEV’i temsilen Başkanımız Alpay Özkan katılmış ve Festo merkezinin gezilmesi ve teknik eğitim alınması sırasında bir sunum yapmıştır.

36 kişilik teknik geziye, TEGEV Üye okul ve şirketlerinden 8 kişi katılarak Teknik konularda bilgilerini tazeleme imkanı bulmuşlardır. Gezi’nin tüm masrafları AB Fonundan karşılanmıştır.

Top