TEGEV-Mesleki ve Teknik Eğitim Dergisi

TEGEV Mesleki ve Teknik Eğitim Dergisi 2. sayısı çıktı. Okumak için tıklayınız.

TEGEV-Mesleki ve Teknik Eğitim Dergisi İlk Sayısı Çıktı.

TEGEV Mesleki ve Teknik Eğitim Dergisi ilk sayısı çıktı. Okumak için tıklayınız.

Win Eurasia fuarındayız

14-17 Mart 2019 tarihinde Tüyap Beylikdüzü fuar alanında düzenlenecek olan Win Eurasia fuarına katılıyoruz. Salon 5, 220 nolu standa siz değerli konuklarımızı bekliyor olacağız.

2018-2020 dönemi Yönetim Kurulu göreve başladı.

21 Aralık 2018 Cuma günü Ataşehir Radisson Blu Asia Hoteli Balo salonunda gerçekleştirilen TEGEV Teknolojik Eğitimi Geliştirme Vakfı Olağan Mütevvelliler Kurulu Toplantısında TEGEV 2018-2020 dönemi yeni Yönetim ve Denetleme kurulları seçildi.

"Türkiye'de Teknik Eğitim ve İstihdam" konulu toplantı düzenlendi.

25 Haziran 2018 tarihinde İstanbul Asia Radisson Blue otelde "Türkiye'de Teknik Eğitim ve İstihdam" konulu toplantı gerçekleştirildi. Görüş ve katkılarıyla destek sağlayan tüm davetlilere teşekkür ediyoruz.

"Stajdan İstihdama" konulu çalıştay gerçekleştirdik.

06 Temmuz 2018 günü Radisson Blue Asia Otel'de gerçekleştirmiş olduğumuz "Stajdan İstihdama" konulu çalıştayımızda staj ve istihdam sürecine olan katkısı değerlendirilmiş ve katılımcıların görüşlerine sunulmuştur. Özellikle iş güvenliği ve sağlığı konusuna yapılan vurgu ile sanayi dünyasının en güncel sorunlarından bir tanesi üzerinde fikir birliği göze çarpmaktadır.

“Mesleki Teknik Eğitimde Kalite Güvence Sisteminin Prensipleri” konusu Şirket Tabanlı Eğitim Çalışma Grubumuzda ele alındı

TEGEV Teknik Mesleki Eğitim Araştırma Merkezi (TAM)’ın yürüttüğü çalışmalardan biri olan "Şirket Tabanlı Eğitim" Toplantılarının Kasım ayı konusu “Mesleki Teknik Eğitimde Kalite Güvence Sisteminin Prensipleri” idi.

“Mekatronik Meslek Standartları” Revizyon Komisyonu Toplandı

3 Kasım 2017 tarihinde Kurucu Üyemiz Festo ev sahipliğinde “Mekatronik Meslek Standartları” Revizyon Komisyonu toplanarak 2011 yılında hazırlanarak Resmi Gazetede yayımlanan “Mekatronik Sistem Operatörü” (Seviye 4) ve “Mekatronik Sistem Operatörü” (Seviye 5) Ulusal Meslek Standartlarını inceleyerek, gerekli görülen revizyon önerilerini MYK’ya ilettiler.

“İşyerinde Mentörlük” Konulu Arama Toplantımızın ikincisi gerçekleştirildi

13 Ekim 2017 Cuma günü Ataşehir Radisson Blu Asia otelinde “İşyerinde Mentörlük” konulu Arama Toplantımızın 2. oturumu Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Ersin Erkol’un moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

“Dijitalleşen Sanayide Nitelikli İşgücünün Sağlanması” Çalıştayı Katılımı

26 Ekim 2017 tarihinde Ankara Bilkent Oteli’nde Sanayi Bakanlığı himayelerinde gerçekleşen “Dijitalleşen Sanayide Nitelikli İşgücünün Sağlanması” Çalıştayına Vakfımızı Temsilen Genel Sekreter Melda Murat Mitrani katılarak, 7 Haziran 2017 tarihli “Endüstri 4.0 ve Dijitalleşme için Gerekli Yetkinlikler” konulu Arama Toplantımızın çıktılarını ilgililer ile paylaşmıştır.

Şirket Tabanlı Eğitim Çalışma Grubumuzun bu ayki konusu “Eğitimde Değişim Yönetimi” idi

TEGEV Teknik Mesleki Eğitim Araştırma Merkezi (TAM)’ın yürüttüğü çalışmalardan biri olan "Şirket Tabanlı Eğitim" Toplantılarına, Ekim ayında “Eğitimde Değişim Yönetimi” konusunda devam edildi.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı TEGEV Bursu Başvuruları Sona Ermiştir

İlk olarak, 2013 eğitim-öğretim yılında, başarılı fakat maddi imkanı olmayan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencimize verilmeye başlanan TEGEV Öğrenim Bursu için 2017-2018 eğitim-öğretim yılı başvuruları 29 Eylül 2017 tarihinde sona ermiştir.

Ön Başvurular değerlendirildikten sonra ilk elemeyi geçen adaylardan diğer dokümanları istenecektir.

Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

TEGEV 2017 Teknik ve Kültürel Gezisinin Ardından

TEGEV Başarı Bursu almaya hak kazanmış, Eskişehir Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden ve Çerkezköy Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 1’er Bursiyer öğrencimiz, 1’er sorumlu Öğretmenimiz ile, Yıldız Teknik Üniversitesinden ve Hitit Üniversitesi Teknik Bilimler MYO’dan 1’er Üniversite Öğrencimiz ayrıca, “Öğrenci Gözü ile Endüstri 4.0” Yarışmamızda dereceye giren ve Jüri Özel Ödülü alan Rosvita Timur İmrağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden toplam 10 öğrenci ve 3 sorumlu öğretmenimiz, 12-14 Haziran 2017 tarihinde düzenlenen Teknik ve Kültürel gezimize iştirak etmiştir.

“Endüstri 4.0 ve Dijitalleşme için gerekli Yetkinlikler” Konulu Arama Toplantımız gerçekleşti

7 Haziran 2017 Çarşamba günü Ataşehir Radisson Blu Asia otelinde “Endüstri 4.0 ve Dijitalleşme için gerekli Yetkinlikler” konulu Arama Toplantımız Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesinden Prof. Dr. Nihat Akkuş’un moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

“Öğrenci Gözü ile Endüstri 4.0” Final Günü gerçekleştirildi

“Öğrenci Gözü ile Endüstri 4.0” yarışmamız, 9 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen Ön Elemeden sonra, 24 Mayıs 2017 tarihinde Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen Finale kalan Eserlerin Değerlendirilmesi, Konferans ve Ödül Töreni ile sona erdi.

“Öğrenci Gözü ile Endüstri 4.0” Yarışması Finale Kalan Eserler

FİNALE KALAN ESERLER BELLİ OLDU...
Bu yıl ilk defa gerçekleştirilen ve İstanbul’daki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Öğrencilerine yönelik “Öğrenci Gözü ile Endüstri 4.0” yarışması, ön elemeleri 9 Mayıs 2017 günü Festo San. ve Tic. A.Ş.’de yapılmıştır. Yaptıkları mükemmel ev sahipliklerinden dolayı Festo San. ve Tic. A.Ş.’ye gönülden teşekkür ederiz.

“İşyerinde Mentörlük” Konulu Arama Toplantımızın ilkini gerçekleştirdik

3 Mayıs 2017 Çarşamba günü Ataşehir Radisson Blu Asia otelinde “İşyerinde Mentörlük” konulu Arama Toplantımız Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Ersin Erkol’un moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Şirket Tabanlı Eğitim Çalışma Grubumuz çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor

​TEGEV Teknik Mesleki Eğitim Araştırma Merkezi (TAM) "Şirket Tabanlı Eğitim" konusunda yaptığı çalışmalara kaldığı yerden devam ediyor.

YARIŞMA “Öğrenci Gözü ile Endüstri 4.0”

Başvurularımız sona ermiştir gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederiz.

Yeni endüstriyel devrim “Endüstri 4.0” ile teknolojide gelişmiş firmalar, toplumlar, teknolojik gelişmeleri üretimlerine aktarıp daha akıllı fabrikalar kurmak istemektedirler. Bu akıllı fabrikalar, bilgi ve tecrübe düzeyi yüksek insanlarca kurulacak ve işletilecektir. 

16-19 Mart 2017 tarihinde WIN Fuarındaydık

İmalat sanayisinin Avrasya Bölgesi’ndeki buluşma noktası WIN EURASIA Automation Fuarı, bu sene kapılarını 16-19 Mart 2017 tarihlerinde “Industry 4.0” mottosu ile açtı.

Top