TEGEV 2017 Teknik ve Kültürel Gezisinin Ardından

TEGEV Başarı Bursu almaya hak kazanmış, Eskişehir Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden ve Çerkezköy Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 1’er Bursiyer öğrencimiz, 1’er sorumlu Öğretmenimiz ile, Yıldız Teknik Üniversitesinden ve Hitit Üniversitesi Teknik Bilimler MYO’dan 1’er Üniversite Öğrencimiz ayrıca, “Öğrenci Gözü ile Endüstri 4.0” Yarışmamızda dereceye giren ve Jüri Özel Ödülü alan Rosvita Timur İmrağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden toplam 10 öğrenci ve 3 sorumlu öğretmenimiz, 12-14 Haziran 2017 tarihinde düzenlenen Teknik ve Kültürel gezimize iştirak etmiştir.

“Öğrenci Gözü ile Endüstri 4.0” Final Günü gerçekleştirildi

“Öğrenci Gözü ile Endüstri 4.0” yarışmamız, 9 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen Ön Elemeden sonra, 24 Mayıs 2017 tarihinde Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen Finale kalan Eserlerin Değerlendirilmesi, Konferans ve Ödül Töreni ile sona erdi.

“Öğrenci Gözü ile Endüstri 4.0” Yarışması Finale Kalan Eserler

FİNALE KALAN ESERLER BELLİ OLDU...
Bu yıl ilk defa gerçekleştirilen ve İstanbul’daki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Öğrencilerine yönelik “Öğrenci Gözü ile Endüstri 4.0” yarışması, ön elemeleri 9 Mayıs 2017 günü Festo San. ve Tic. A.Ş.’de yapılmıştır. Yaptıkları mükemmel ev sahipliklerinden dolayı Festo San. ve Tic. A.Ş.’ye gönülden teşekkür ederiz.

“İşyerinde Mentörlük” Konulu Arama Toplantımızın ilkini gerçekleştirdik

3 Mayıs 2017 Çarşamba günü Ataşehir Radisson Blu Asia otelinde “İşyerinde Mentörlük” konulu Arama Toplantımız Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Ersin Erkol’un moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Şirket Tabanlı Eğitim Çalışma Grubumuz çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor

​TEGEV Teknik Mesleki Eğitim Araştırma Merkezi (TAM) "Şirket Tabanlı Eğitim" konusunda yaptığı çalışmalara kaldığı yerden devam ediyor.

YARIŞMA “Öğrenci Gözü ile Endüstri 4.0”

Başvurularımız sona ermiştir gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederiz.

Yeni endüstriyel devrim “Endüstri 4.0” ile teknolojide gelişmiş firmalar, toplumlar, teknolojik gelişmeleri üretimlerine aktarıp daha akıllı fabrikalar kurmak istemektedirler. Bu akıllı fabrikalar, bilgi ve tecrübe düzeyi yüksek insanlarca kurulacak ve işletilecektir. 

16-19 Mart 2017 tarihinde WIN Fuarındaydık

İmalat sanayisinin Avrasya Bölgesi’ndeki buluşma noktası WIN EURASIA Automation Fuarı, bu sene kapılarını 16-19 Mart 2017 tarihlerinde “Industry 4.0” mottosu ile açtı.

AB Projesi Kapsamında Almanya Gezisi

Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personeli Hareketliliği Programı kapsamında, Kayseri Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ ENDÜSTRİ 4.0 İLE TANIŞIYORUZ" kapsamındaki 2016-1-TR01-KA102-033510 no'lu "Robotik ve Biyomekatronik Eğitim Teknikleri ve Araçları / Robotics and Biomechatronics Training Techniques and Tools" isimli projede Vakfımız iştirakçi olarak yer almıştır.

“Eskişehir -Gençlerin İstihdam Edilebilirliği”(EsGİP / YEP) Projesi Sona Erdi

2013 yılında RHI’nın istihdam edilebilirliği artırma ve teknisyenlerin niteliklerini endüstrinin talebi doğrultusunda geliştirme amaçlı küresel sosyal sorumluluk programının bir parçası olarak Eskişehir, dünyadaki iki şehirden biri olarak, seçilmiş ve bu alanda, birikimi ve deneyimi nedeni ile de projeye liderlik etmesi için TEGEV atanmıştı.

TEGEV 2016 Teknik ve Kültürel Gezisi'nin ardından

TEGEV Başarı Bursu almaya hak kazanmış, Bursa Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 3 bursiyer öğrencimiz bir sorumlu hocaları ile, Fırat Üniversitesi-Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği’nde okuyan 1 bursiyer öğrencimiz ve Kurucu Üye Okulumuz Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 6 bursiyer öğrencimiz bir sorumlu hocaları ile birlikte 20-22 Haziran 2016 tarihinde düzenlenen Teknik ve Kültürel gezimize iştirak etmiştir.

Vakfımızın 23. Mütevelliler Kurulu Olağan Toplantısı 13 Nisan 2016 tarihinde yapıldı

TEGEV 23. Mütevelliler Kurulu Olağan Toplantısı 13 Nisan 2016 Çarşamba günü saat 09:30'da Radisson Blu Hotel Istanbul Asia’da mini bir kahvaltı eşliğinde yapıldı.

YEP Projesi kapsamında Türkiye’den Avusturya’ya uzman ziyareti gerçekleştirildi.

Bilindiği gibi, RHI Grup Şirketlerinden MAŞ ve Avusturya Kalkınma İşbirliği tarafından finanse edilerek Eskişehir’de başlatılmış olan “Gençlerin İstihdam Edilebilirliğinin Artırılması” (YEP) Projesi TEGEV liderliğinde, CbyT tarafından uygulanmaktadır.

Şirket Tabanlı Eğitim Çalışma Grubumuz Çalışmalarına Devam Ediyor

​TEGEV’in 20. Yılında sadece TEGEV’in değil Türkiye’nin de geleceğine yön verecek faaliyetlerin, akademik çalışmaların bir enstitü sıfatıyla irdelenip çerçeve planlarının oluşturulabilmesi için, 11 Nisan 2015 tarihinde yapılan TEGEV Stratejik Kararlar Toplantısında oy birliğiyle TEGEV Teknik Mesleki Eğitim (TME) Araştırma Merkezi’nin oluşturulmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda da Şirket Tabanlı Eğitim ile ilgili akademik çalışmalar yapılması kararlaştırılmıştır.

TEGEV 20. Yılını bir Kokteyl ve Akşam Yemeği ile kutladı

TEGEV’in 20. yılı 14 Aralık 2015 tarihinde Radisson Blu Hotel İstanbul Asia otelinde düzenlenen kokteyl ve yemek davetinde üyelerimizin ve seçkin konuklarımızın katılımıyla kutlandı.
Etkinlik sırasında aşağıda başlıkları verilen konuşmalar ve sunumlar gerçekleştirildi. Samimi bir ortamda gerçekleşen davetin sonunda Kurucu Üyemiz Satın Otto Bauer’e Onursal Üyelik (Şeref Üyeliği) sertifikası takdim edildi.

Uygulamalı Teknik Üniversite (ATU®) Çalışma Grubumuz, Türk-Alman Üniversitesi ile temaslarda bulundu

“Uygulamalı Teknik Üniversite (ATU®)” Çalışma Grubumuz, Türk-Alman Üniversitesi (TAU) ile birlikte, “Endüstri katkılı Pratik Esaslı Mühendislik Eğitimi” Çalıştayını 5 Ekim 2015 tarihinde TAU Beykoz Kampusu’nda gerçekleştirmiştir.

Eskişehir’de “Gençlerin İstihdam Edilebilirliğinin Artırılması” Projesinin Uygulanması Projesinin ikinci yılı tamamlandı

RHI’nın istihdam edilebilirliği artırma ve teknisyenlerin niteliklerini endüstrinin talebi doğrultusunda geliştirme amaçlı küresel sosyal sorumluluk programı kapsamında dünyadaki iki şehirden biri olan Eskişehir’de başlatılan ve üç meslek lisesinde, endüstriyel mekanik ve elektrik alanlarında formasyonun geliştirilerek “Gençlerin İstihdam Edilebilirliğinin Artırılması”  Projesinin ikinci yıl çalışmaları tamamlamıştır.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı TEGEV Bursu Başvuruları Sona Ermiştir

İlk olarak, 2013 eğitim-öğretim yılında, başarılı fakat maddi imkanı olmayan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencimize verilmeye başlanan TEGEV Öğrenim Bursu için 2015-2016 eğitim-öğretim yılı başvuruları 30 Eylül 2015 tarihinde sona ermiştir.

Eskişehir’de “Gençlerin İstihdam Edilebilirliğinin Artırılması” Projesinin Uygulanması Projesinin ikinci yıl Ara Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi

RHI’nın istihdam edilebilirliği artırma ve teknisyenlerin niteliklerini endüstrinin talebi doğrultusunda geliştirme amaçlı küresel sosyal sorumluluk programı kapsamında dünyadaki iki şehirden biri olan Eskişehir’de başlatılan ve üç meslek lisesinde, endüstriyel mekanik ve elektrik alanlarında formasyonun geliştirilerek “Gençlerin İstihdam Edilebilirliğinin Artırılması” Projesinin ikinci yıl ​ Ara Değerlendirme Toplantısı CbyT tarafından düzenlenerek, 10-12 Haziran 2015 tarihinde Eskişehir’de gerçekleştirilmiştir.

Stratejik Kararlar Toplantısı Yapıldı

TEGEV'in geleceğine yön verecek faaliyetleri ve enstitü sıfatı ile yapılabilecek akademik çalışmaların misyonumuz ışığında irdelenip çerçeve planlarının oluşturulması için planlanan Stratejik Kararlar Toplantısı, Mütevelliler Kurulu 22. Olağan Toplantısı ile birlikte aynı tarihte, Kurucu Üyemiz Festo San. ve Tic. A.Ş.’nin ev sahipliğinde 11 Nisan 2015 Cumartesi günü, saat 09:00-14:00 arasında Festo San. ve Tic. A.Ş., İstanbul Anadolu Yakası OSB, Aydınlı Mah. TEM Yan Yol Cad. No:16, 34953 Tuzla, İstanbul adresinde gerçekleşmiştir. Festo San. ve Tic. A.Ş.’ye ev sahiplikleri ve değerli destekleri için teşekkür ediyoruz.

TEGEV'in 19.Milli Eğitim Şura'sı Hakkıdaki Açıklaması

​Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 02.12.2014-06.12.2014 tarihleri arasında yapılan 19. Şura Toplantısı’na Vakfımız davetli olarak katılmış ve Millî Eğitim Şûra Genel Sekreterliği’ne yaptığı başvurunun kabul edilmesiyle, "Öğretim Programları ve Haftalık Ders Çizelgeleri Çalışma Gurubu" çalışmalarında yer almıştır.
Top